Аргінін для спортсменів: у чому його користь?

 

Амінокислота L-аргінін входить до складу білкових продуктів, які людина вживає в їжу, а також міститься в біодобавках і популярному спортивному харчуванні. Аргінін, купити який в Києві та інших містах України можна в провідних спортивних магазинах, незамінний для організму, оскільки сприяє утворенню оксиду азоту, який справляє позитивний вплив на безліч біологічних процесів.

Властивості аргініну і його користь для спортсменів

Популярний у бодібілдерів та інших спортсменів аргінін є незамінною амінокислотою, яка не синтезується всередині організму, тому її необхідно отримувати його ззовні. Для цього вживають продукти з високим вмістом білка і спеціальні добавки. Особливо важливо приймати його спортсменам і людям з деякими хронічними захворюваннями (діабет, гіпертонія та ін.).

L-аргінін необхідний організму для виробництва креатину, який стимулює роботу мозку, а його нестача може стати причиною розумової відсталості. Крім цього, він бере участь у виробленні агматину і є проміжною ланкою в процесі утворення сечовини спільно з L-орнітином і L-цитруліном. Аргінін сприяє синтезу оксиду азоту, молекулам протеїну і стимулює вироблення інсуліну.

Основні корисні властивості сприяють запобіганню деяких захворювань і допомагають в їх лікуванні:

1. Серцево-судинна система. Амінокислота в організмі трансформується в оксид азоту, який сприяє розширенню судин, що призводить до поліпшення кровообігу. Саме тому аргінін рекомендують як профілактичний засіб від захворювань серця і патологій судин. Поліпшення кровотоку, завдяки прийому аргініну, запобігає закупорці артерій, що постачають кров’ю серцевий м’яз, а також полегшує симптоми цього захворювання. Крім цього, зменшуються болі в грудях, нормалізується серцебиття, усувається звуження судин, яке призводить до поганого притоку крові до кінцівок.

2. Еректильна дисфункція. Вживання аргініну допомагає в лікуванні та попередженні імпотенції, чоловічого безпліддя, покращує ерекцію. Це відбувається, завдяки тому, що амінокислота, перетворюючись на оксид азоту, покращує приплив крові до статевого члена. Саме тому цей продукт рекомендований пацієнтам з еректильною дисфункцією.

3. Цукровий діабет 2 типу. У людей з цим захворюванням рівень L-аргініну нижче норми, в результаті чого порушується його метаболізм. Прийом цієї амінокислоти відновлює молекулярний баланс і усуває симптоми діабету, знімаючи окислювальний стрес у хворого.

4. Імунна система. На підставі наукових досліджень було доведено, що посилене вироблення оксиду азоту, яке відбувається завдяки цій амінокислоті, зміцнює імунітет і стимулює його протидію патогенних вірусів, що руйнують організм.

5. Стреси і тривожність. Сприяє зменшенню тривоги і запобігає стресовій напрузі. Під час проведення експерименту здоровим людям з підвищеною тривожністю давали по 3 грами аргініну і лізину на добу. В результаті у випробовуваних в стресовій ситуації вироблялося багато гормонів, які допомагають усунути тривожність і зняти напругу, не гірше ніж під час відвідування лазні під Києвом.

Вживання спортсменами харчових добавок на основі L-аргініну суттєво підвищує продуктивність і результативність тренувального процесу. При активних заняттях спортом необхідний препарат, який допоможе атлету зробити наступний крок на вищий рівень.

Оптимальне дозування аргініну: як приймати?

Оскільки здоровий організм дорослої людини може синтезувати аргінін в дуже малій кількості, для нормальної роботи всіх систем і органів цю амінокислоту потрібно вживати додатково у вигляді біодобавок.

Середньодобова доза в збалансованому раціоні становить приблизно 5,4 грама. Але чітких рекомендацій щодо дозування не існує, як люблять зазначати аудиторські компанії в Україні, «все залежить від того, для яких цілей це передбачено».

Для лікування серцевих захворювань та еректильної дисфункції призначають 3-6 грамів на добу (приймати 2 рази на день), а для підвищення продуктивності на тренуваннях, збільшення витривалості і прискорення відновного процесу після навантажень рекомендується вживати до 9 грамів на добу.

Зазвичай для тих, хто хоче запобігти запаленню, зміцнити імунну систему і поліпшити кровообіг, призначають 1-2 грами в добу. Хоча яскраво виражених побічних ефектів не виявлено навіть при дозуванні до 20 грам на день.

Звичайно, перед тим, як почати приймати харчову спортивну добавку з аргініном, слід вивчити інструкцію по вживанню на упаковці і порадитися з тренером або доктором. Щоб виключити можливі проносні ефекти, рекомендується приймати препарат під час їжі.

Джерело: офіційний сайт спортивного інтернет магазину Mordex www.mordex.net у Києві.

 

Поделиться новостью

About the author